google.com, pub-5639114718427035, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Rondetafelgesprek over de humanitaire situatie in Syrië – KIKO TA PASANDO

KIKO TA PASANDO

E uniko kaminda ku bo ta haña tur informashon kompletamente gratis. Klik anto lesa. Manda tur loke bo ke pa wordu publika i invitashon pa kubri rueda di prensa na e Email: kikotapasando@outlook.com

KIKO TA PASANDO
GOBIERNU

Rondetafelgesprek over de humanitaire situatie in Syrië

Rondetafelgesprek over de humanitaire situatie in Syrië

De commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp organiseert op 11 december een rondetafelgesprek over de humanitaire situatie in Syrië. U kunt het gesprek vanaf 10.00 uur volgen via de livestream en de app Debat Direct.

 

Ingestorte huizen in Aleppo, Syrië. Tussen het puin loopt een kind.
Ingestorte huizen in Aleppo.

Naar schatting hebben 16,7 miljoen Syriërs op dit moment humanitaire hulp nodig: voedsel, water, onderdak, gezondheidszorg en andere essentiële hulp. Ook nu rebellen de macht in meerdere steden hebben overgenomen en president Bashar al-Assad is gevlucht, blijft de toekomst van de inwoners onzeker. Het doel van dit rondetafelgesprek is om de kennis van de commissieleden over de humanitaire situatie in Syrië te versterken.

Wat is een rondetafelgesprek?

De vaste commissies van de Tweede Kamer organiseren regelmatig hoorzittingen en rondetafelgesprekken. Hierbij wordt deskundigen of betrokkenen gevraagd een toelichting te geven op het te bespreken onderwerp. Meerdere deelnemers gaan tegelijkertijd in gesprek met Kamerleden. Zo ontstaat er een onderlinge discussie en worden verschillen in visie duidelijk. De leden van de commissie gebruiken de input uit het rondetafelgesprek bij de behandeling van beleid van de regering.

Programma

10.00 – 11.00 uur: humanitaire situatie

  • Edwin Visser, Dutch Relief Alliance
  • Aso Dzay, Stichting Vluchteling
  • Gonzalo Varga Llosa, UNHCR
  • Faddy Sahloul, Syrian NGO Alliance

11.00 – 12.00 uur: politieke/maatschappelijke context

  • Erwin van Veen, Clingendael
  • Nikolaos van Dam, voormalig ambassadeur en Midden-Oosten-deskundige

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discover more from KIKO TA PASANDO

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading