FFK KU EKSITOSO ANOCHI DI PREMIASHON ‘A TOUCH OF CHRISTMAS’

 

FFK KU EKSITOSO ANOCHI DI PREMIASHON ‘A TOUCH OF CHRISTMAS’

 

Djasabra, 19 di desèmber 2020 FFK ta tin su entrega di premiashon di aña 2020; ‘A touch of Christmas’. Riba e anochi aki FFK a premia tur hungadó, rèfri, dirigente i tur ku di un òf otro manera a destaká durante e kampionato tras di lomba. E biaha aki debí na medidanan en konekshon ku Covid-19, e anochi aki a kana otro for di añanan anterior pero tòg esnan ku ta tei presente a pasa un ratu ameno.

E anochi a inisiá ku palabranan di e presidente di FFK, Sr. Shaheen Elhage, despues a sigui e parti di premiashon i nos minister di enseñansa, deporte, siensia i kultura Sr. Steven Croes a klousurá e anochi dirigiendo algun palabra na tur presente.

 

E premiashon tabata lo siguiente;

 

  1. REKONOSIMENTU NA E BALUARTENAN KU A DEDIKÁ E KAMPIONATO   

    2019-2020:

 

Angel Ramirez

Virgilio Sillié

Arto Leito

Eric Girigoria

Ramon Stomp

 

PRESENTASHON DI E KANTIDATANAN KU A PARTISIPÁ NA E SERTAMEN REINA FUTBÒL 2020 I ENTREGA DI UN REGALITO!

 

  1. DAMA
  2. Ekipo sup kampion     U-15 Excellence  
  3. Ekipo kampion     U-15 Jong Holland
  4. Ekipo sup kampion     U-17 Hubentud Fortuna
  5. Ekipo kampion     U-17 Vesta
  6. Ekipo sup kampion     Senior Hubentut Fortuna
  7. Ekipo kampion     Senior Vesta
  8. Mihó kiper     U-15 Keishanaire Ignacia (Jong Holland)

      U-17 Lakisha Monte (Vesta)

      Senior Lakisha Monte (Vesta)

  1. Máksimo goliadó     U-15 Raengelly Keller (Excellence)

      U-17 Sephanyah Pedro (Vesta)

      Senior Taisha Hansen (Vesta)

 

  1. TERSER DIVISHON 
  2. Ekipo sup kampion S.V. Buena Vista 
  3. Ekipo kampion Atletiko Saliña 

 

  1. SEGUNDO DIVISHON
  2. Ekipo sup kampion New Song 
  3. Ekipo kampion F.C. Sithoc

 

  1. PROMÉ DIVISHON
  1. Ekipo sup kampion Vesta
  2. Ekipo kampion Scherpenheuvel

 

  1. DIRIGENTE ATMINISTRATIVO

Terser Divishon:                   

Nominadonan: Humberto d’Abreu de Poulo (AS), Mirco Colina (BV), Alexander Suart (WS)

GANADÓ: Humberto d’Abreu de Poulo (Atletiko Saliña)

 

Segundo Divishon:  

Nominadonan: Edward Wallé (Sithoc), Rudsel Schmidt (NS), Wilfred Isabella (UDTK)                  

GANADÓ: Edward Wallé (F.C. Sithoc)

 

Promé Divishon:  

Nominadonan: Gregory Djaoen (Scherp), Lysander Marchena (IW), Erick Lourens (Vesta) 

GANADÓ: Gregory Djaoen (Scherpenheuvel)

 

  1. DIRIGENTE TÉKNIKO

Terser Divishon:   

Nominadonan; Uriël Trustfull (AS), Mirco Colina (BV), Alvaro de Avila (CIU) 

GANADÓ: Uriël Trustfull (Atletiko Saliña)

 

Segundo Divishon:   

Nominadonan; Ynchomar Ocalia (Sithoc), Dustin Pietersz (NS), Sigfried Constansia (JC)

GANADÓ: Ynchomar Ocalia (F.C. Sithoc)

 

Promé Divishon: 

Nominadonan: Kenneth Bernabela (Scherp), Henry Caldera (Vesta), Lennox Mauris (JH)

GANADÓ: Kenneth Bernabela (Scherpenheuvel)

 

  1.   WES

Nominadonan: Juniel Adelina, Gino Costina, Timothy Carolina

GANADÓ: Juniel Adelina

 

  1. FAIR PLAY CUP

Terser Divishon:      Indekor

– Segundo Divishon:  C.H. Mahuma

– Promé Divishon:     Undeba

  

 

  1. EKIPO DI AÑA

– Terser Divishon:      Atletiko Saliña

– Segundo Divishon:  F.C. Sithoc

– Promé Divishon:      Scherpenheuvel

 

  1. NOBATO DI AÑA:

Nominadonan: Sidney Kastaneer (Vesta), Rayden Winklaar (Undeba), Jordan Kastaneer 

                         (Scherp)

GANADÓ: Sidney Kastaneer (Vesta)

 

  1. MIHÓ KIPER

Terser Divishon: 

Nominadonan: Xavier Susana (AS), Mike van de Sande (CIU), Ruviency Casillo (HUC)

GANADÓ: Xavier Susana (Atletiko Saliña)

      

Segundo Divishon: 

Nominadonan: Jonathan Guersaint (NS), Sjahir Colina (JC), Luis Muños (Sithoc)

GANADÓ: Jonathan Guersaint (New Song)

 

Promé Divishon: 

Nominadonan: Rowendy Sumter (Scherp), Julian Gaviria (Vesta), Kevin Juliana (JH)

GANADÓ: Rowendy Sumter (Scherpenheuvel)

 

  1. MÁKSIMO GOLIADÓ:

     Terser Divishon:     Jared Hook (Atletiko Salinã)

                                     Jorge Pineda Montiel (Caribbean International University)

     Segundo Divishon: Ricardo Brandon (U.D. Tera Kòrá)

     Promé Divishon:     Randell Winklaar (Centro Dominguito)

 

  1. FUTBOLISTA DI AÑA:

       Nominadonan: Jonathan Font (Scherp), Jurensley Martina (JH), Danel Rosa (IW) 

        GANADÓ: Jonathan Font (Scherpenheuvel)      

 

Despues di e premiashon a presentá e komishon ku tabata enkargá ku e premiashon i a duna nan tambe un regalito. 

E komishon aki tabata konsistí di e siguiente personanan:

 

-Rigo Thodé

-Donald Henriquez

-Edsel Elisabeth

-Carlos Ruiter

-Ronald Isenia

 

Asina FFK su Anochi di premiashon 2020; ‘A touch of Christmas’ a finalisá.

Un pabien na tur ganadó i e nominadonan, sigui ku e bon trabou!

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: