De bescherming van kinderen is geen onderwerp waarop concessies mogen worden gedaan.
Justitie
De bescherming van kinderen is geen onderwerp waarop concessies mogen worden gedaan.
Geplaatst op 28 05 2026
Bij de start van deze regeerperiode heb ik aangegeven harder te zullen optreden tegen misdrijven gericht tegen kinderen en de strafrechtelijke bescherming van minderjarigen verder te versterken. Vandaag hebben we daarin een concrete stap gezet.
De Staten hebben het wetsvoorstel aangenomen waarmee de maximale gevangenisstraf voor grooming — het online lokken van kinderen voor seksueel misbruik — wordt verhoogd van 2 naar 6 jaar.
Dit betekent dat de mogelijkheid wordt gecreëerd om daders aanzienlijk zwaarder te straffen.
Wie kinderen online benadert met kwaadwillende intenties moet weten dat Curaçao hier hard tegen optreedt.
Dit is meer dan alleen een strafverhoging. Dit is een duidelijke keuze om kinderen beter te beschermen en krachtiger op te treden tegen misdrijven die hun veiligheid, ontwikkeling en toekomst aantasten.




